Szkolenia

Podczas naszych wyjazdów istnieje możliwość wzięcia udziału w kursach na stopnie Instruktora SITS.

Działamy już od kilku lat pod Patronatem Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Snowboardu. Kurs jest przeznaczony dla osób, które tak jak my, mają ogromną zajawkę na punkcie snowboardu i pragną zarażać nią innych.

Kurs odbywa się dwutorowo tzn. po przez doszkalanie swoich umiejętności na poziomie PRK – stopnie sprawności SITS oraz uczymy się jak metodycznie szkolić innych np. Asystent Instruktora.

Poniżej przedstawiamy schemat, gdzie dokładnie widać w jaki sposób można zostać Instruktorem SITS.

Jak możecie  zobaczyć na samym dole naszą przygodę zaczynamy od II STOPNIA SPRAWNOŚCI TECHNICZNEJ – można tu odbyć kurs bądź jeżeli jest się pewnym swoich umiejętności przystąpić bezpośrednio do Egzaminu.

Po zdaniu egzaminu na II STOPIEŃ SPRAWNOŚCI , decydujemy czy doskonalimy dalej swoje umiejętności i przystępujemy do kursu na III STOPIEŃ SPRAWNOŚCI TECHNICZNEJ czy przystępujemy do kursu na ASYSTENTA INSTRUKTORA, gdzie po zdanym egzaminie możemy już szkolić do poziomu II STOPNIA.

Dodam tylko, że zarówno II jak i III STOPIEŃ SPRAWNOŚCI TECHNICZNEJ są obowiązkowe, zależy tylko od was w którym momencie do niego przystąpicie aby kontynuować swoją przyszłą karierę.

Mamy już za sobą II i III STOPIEŃ oraz jesteśmy po egzaminie na ASYSTENTA INSTRUKTORA to przyszła pora aby przystąpić do kursu na INSTRUKTORA SITS (poziom PRK 4)

  • PRK – Polska rama kwalifikacji

Gdy już osiągnęliśmy poziom Instruktora możemy znów się doszkolić. Droga znów jest dwutorowa: podchodzimy do kursu na ASYSTENTA TRENERA  – PRK 5, kolejno TRENERA bądź wybrać się na kurs INSTRUKTORA ZAWODOWEGO na poziomie PRK 6.

Na samym szczycie naszej góry zawodowej znajduję się INSTRUKTOR WYKŁADOWCA poziom PRK 7, o którym możecie przeczytać w INFORMATORZE SITS – znajdują się tam również szczegółowe wytyczne dot. kursów.

https://api.sits.org.pl/booklet/file